Wierzytelność dla dłuzników? To wykonalne!

babcia liczy gotówkęSporo ludzi obawia się, że jeśli już posiadają na swoim ekoncie jakieś zobowiązania pożyczkowe, to nie powiedzie im się otrzymanie pożyczki czy kredytu. W sprawie krótkotrwałego kryzysu domowych finansów szukają więc możliwości, takich jak pożyczka od bliskich czy zobowiązania prywatne.

Ale spokojnie, szybki kredyt dla zadłużonych świadczy faktycznie bardzo wiele zweryfikowanych i uznanych firm pożyczkowych. Nawet z zadłużeniem masz możliwość na zdobycie pieniędzy.

Żądania firm pożyczkowych

Zdobycie kredytu w agencji bankowej wiąże się z załatwianiem pokaźnych formalności. Taka podstawa jak uzyskanie nieznaczącej sumy pożyczki oznacza dawanie zaświadczeń od chlebodawcy, zaświadczeń zysków, umowy o pracę na czas nieoznaczony. Pochłania to bezmiar czasu, do tego dostanie kredytu – szczególnie przez jednostki zadłużone – jest raczej niepewne.
Firmy pożyczkowe posiadają natomiast znacznie mniejsze oczekiwania od możliwych pozyczających. W zasadzie nie wymagają żadnych zaświadczeń, poświadczeń ani przedstawiania umowy o pracę. Stąd jest to perfekcyjne wyjście nie tylko dla zadłużonych, ale dodatkowo dla ludzi pracujących na umowę o dzieło. Na domiar tego, chociaż dosadna większa część z nich bada preszłość kredytową w BIK i KRD (Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Dłużników), ich wymagania i w tej kwestii są znacznie drobniejsze niż banków.
nakaz zapłaty

Co to jest BIK?

BIK, alias Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która przechowuje informacje o wszystkich zadłużeniach dowolnej jednostki. Są to zarówno obciążenia kart kredytowych, raty typu 0% w marketach AGD/RTV, jak i duże obciążenia pożyczkowe, jak hipoteka. BIK ma jednak także dane o tym, czy zobowiązanie było systematycznie zwracane. Jeżeli tak, historia kredytowa jest odpowiednia i jednostka, która nie ma spóźnień ma więcej szans na zdobycie pożyczki.
Widać więc, że sprawdzanie przeszłości w BIK to nie jest synonimiczne z odmową udzielenia pożyczki, czego po wielokroć boją się jednostki z długami. Coraz nagminniej jest dozwolone znaleźć ogłoszenia, że jednostki pożyczkowe oferują pożyczki krótkoterminowe „bez weryfikowania w BIK” i jednostki zadłużone adresują się dokładnie do nich, usiłując dostać kredyt. Nie jest to jednak konieczne, ani bez owijania w bawełnę mówiąc, opłacalne wyjście, z bardzo prostej racji – te instytucje nie są pewne, czy ich klienci będą zwracać zobowiązanie, jesli nie posiadają wiedzy odnośnie ich historii kredytowej. Przez to chronią się inaczej przed porażką – ustalają nadzwyczaj duże oprocentowanie i kolosalne opłaty za każde opóźnienie spłaty.
bilon
Historia BIK może być także niezmiernie przydatna dla ciebie. Organizacja pożyczkowa, testując ją może dotrzeć do wniosku, że nie będziesz w stanie zwrócić wierzytelności. Ale to nie implikuje, że nie otrzymasz pożyczki – mogą zaproponować ci niższą kwotę lub rozłożą zobowiązanie na pokaźniejszą ilość drobniejszych transz.