Wspomagająca gotówka w potrzebie

Każdy z nas spotkał się pewnego razu z sytuacją, w której jego osobiste oszczędności były mniejsze niz koszty. O ile mamy bogatą i ochoczą do pomocy rodzinę, nie jest to kłopotem. Tak samo fajnie sytuacja wygląda z korzystną historią kredytową. Co jednak, jeśli kiedyś zaliczyliśmy jedną wpadkę, bądź też nie mamy udokumentowanych dochodów? Czy można w ogóle pozyskać zadłużenie bez możliwości kredytowej?

W sektorze finansowym występuje co niemiara firm, które są w stanie pomóc osobom w takiej sytuacji. Jest to doskonała wieść, jeżeli usytuowanie zmusza nas do pracy bez umowy zaświadczającej wielkość naszych zysków, lub kiedyś zdarzały nam się istotne opóźnienia w spłacie transz kredytu – możemy liczyć na otrzymanie w takiej agencji pożyczki. Na nieszczęście, rozwiązanie to ma własne wady – po 1, jej wielkość będzie niska, po wtóre, RRSO będzie za to symetrycznie opacznie wysoka – pożyczając 1200 zł na rok możemy być zobowiązani oddać nawet powyżej 2 tysiące. Większy kredyt bez zdolności kredytowej to tylko mit – z pewnością nie uda nam się dzięki agencji pożyczkowej nabyć upragnionego samochodu lub nawet kawalerki na obrzeżach miasta.
zamyśleni
Z pewnych dobitnych względów sytuacja ta raczej nie zmieni się na lepsze, co więcej – od pewnego czasu obserwuje się modę banków do zaostrzania polityki kredytowej. Najzyskowniej jest ewidentnie pracować na umowę i systematycznie tworzyć pożądaną historię kredytową – dobrze jest czasem kupić niedrogi komputer na raty i spłacić go w terminie. Na skutek tego będziemy nadal dla banków wiarygodnym klientem a takie dylematy jak ten, czy otrzymamy kredyt bez zdolności kredytowej, będą omijać nas szerokim łukiem.