28
- Wrzesień
2018
Posted By : Aleksander
Oświadczenie czy zaświadczenie o dochodach?

Dla wielu z nas kredyt jest jedynym kluczem do realizacji marzeń. Dlatego kierujemy się do banku, bowiem instytucja ta jako najbardziej wiarygodna finansowo, umożliwia nam wdrożenie naszych planów i zaspokojenie pilnych potrzeb. Jednak od podjęcia decyzji w sprawie ubiegania się o zobowiązanie finansowe do uzyskania niezbędnych środków jest jeszcze daleka droga. Banki wymagają od swoich klientów dokumentów potwierdzających źródło oraz wysokość dochodów, weryfikują ich historię kredytową oraz analizują, czy Ci będą w stanie uregulować kredyt w wyznaczonym czasie. W przypadku pożyczek sięgających wysokich kwot zawsze niezbędnym dokumentem jest zaświadczenie o zarobkach. Jeśli mowa o niewielkich suma pieniędzy, a zwłaszcza jeśli dany konsument jest stałym klientem banku, do aplikowania o zobowiązanie finansowe wystarczy jedynie oświadczenie o dochodach. Czym jednak różnią się te dwa terminy?

Oświadczenie czy zaświadczenie o dochodach?

Blondynka w okularach uczesana w koka
Kredyt na oświadczenie jest możliwy zarówno w banku jak i instytucji pożyczkowej

Nierzadko zdarza się, iż konsumenci decydujący się na pożyczkę lub kredyt posługują się terminem oświadczenie zamiast zaświadczenie o dochodach. Jednak te dwa dokumenty znaczącą się między sobą różnią. Zaświadczenie o dochodach musi zostać przygotowane przez pracodawcę i zostać podpisane przez osobę do tego upoważnioną. Zwykle sporządza się ów dokument według określonego wzoru. Zawiera takie informacje jak obejmowane przez kredytobiorce stanowisko, staż pracy, wysokość dochodów oraz czas trwania umowy. Z kolei oświadczenie o dochodach może mieć formę wniosku, który wypełnia starający się o pożyczkę, ale również wyciągów z konta bankowego lub niekiedy umowy o pracę. Klienci banku, którzy dysponują w nim otwartym rachunkiem, wypisują wniosek a potwierdzeniem wysokości i źródła dochodów jest stale wpływające na ów konto bankowe wynagrodzenie. Dotyczy to jednak odpowiednio niższych kwot pożyczek, zwykle tych, o które można starać się online. Kredyty gotówkowe opiewające na sumy kilkudziesięciu tysięcy złotych wiąże się z bardziej skomplikowaną procedura wnioskowania i większymi formalnościami.

Kredyt na oświadczenie o dochodach bez zdolności?

Sektor pozabankowy w istocie może zaoferować kredyt na oświadczenie o dochodach. Z drugiej strony analiza wniosku o pożyczkę oraz weryfikacja baz gospodarczych nie pozwala na udzielenie zobowiązania bez możliwości jego spłaty. Dlatego kredyt na oświadczenie bez zdolności kredytowej jest niemożliwy. Bowiem klient instytucji pożyczkowej musi mieć środki na spłatę pożyczki, w przeciwnym razie nielogicznym staje się jej udzielenie.

Category:

Dodaj komentarz