17
- Październik
2020
Posted By : Aleksander
Promocje bankowe – pomysł na dodatkowe zarobki

Czy da się zarobić na zakładaniu darmowych kont w bankach? Okazuje się, że tak! Każdego miesiąca tysiące ludzi dorabia w ten sposób nawet kilkaset złotych. Sprawdźcie, jak robić to skutecznie.
Jaki jest cel promocji bankowych

Banki oferują potencjalnym klientom premie pieniężny, chcąc zachęcić ich do założenia konta lub wyrobienia karty kredytowej. Marki finansowe powiększają w ten sposób bazę klientów, którzy w przyszłości chętnie skorzystają z ich płatnych usług.

Ile można zarobić na promocjach bankowych

Od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych – tyle mogą wynosić Wasze zarobki z promocji bankowych miesięcznie. Powodzenie tej „misji” zależy od wielu czynników: Waszej terminowości, umiejętności eliminacji nieopłacalnych promocji oraz czasu, który możecie poświęcić na przegląd rynku i spełnianie warunków. Ciekawym pomysłem są także programy lojalnościowe: będąc klientem banku możecie polecać znajomym jego usługi i otrzymywać w zamian premie w wysokości kilkudziesięciu złotych (za 1 osobę!).

laptop

Nagrody rzeczowe

Część promocji, w ramach premii, oferuje także nagrody rzeczowe. Nie musicie się jednak martwić – nikt nie chce podarować Wam miksera czy lodówki (choć i takie propozycje zdarzają się na przykład w loteriach). Nagrody rzeczowe to najczęściej bony czy vouchery do wykorzystania w konkretnym sklepie. Popularne są ostatnio vouchery do Allegro czy do sieci supermarketów jak Biedronka czy Lidl.

Czy promocje bankowe są bezpieczne

Prawdopodobnie większość łowców promocji zastanawiało się na początku swojej przygody, czy zarabianie na promocjach bankowych jest w stu procentach bezpieczne. Odpowiedź brzmi: tak, jednak należy być ostrożnym. Promocje organizowane przez duże marki i znane na polskim rynku banki można uznać za całkowicie bezpieczne. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko wycieku danych bądź innej wpadki ze strony banku – takich sytuacji nie da się uniknąć. Nadal są to jednak sytuacje marginalne, zdarzające się wyjątkowo rzadko.

Na co należy uważać

No dobrze, w takim razie czego należy unikać? W pierwszej kolejności radzę z góry odrzucić wszelkie promocje organizowane przez podmioty, o których w internecie nie ma zbyt wiele opinii. Paradoksalnie, odrzuciłbym także takie instytucje, o których znajdziecie same pozytywne opinie (wystawione najczęściej w krótkim czasie). Powód jest prosty: nie należy ufać żadnej firmie, która powstała „przed chwilą” i której historia nie jest dla Was do końca jasna.

Odrzucić należy także wszystkie promocje bankowe, w których udział zależy od wykonania jakiegokolwiek przelewu do obcego, wskazanego podmiotu. Nie dajcie się nabrać na przelewy weryfikacyjne i tego typu działania. Wykonanie dowolnego przelewu (na przykład na inne swoje konto) jest całkowicie zrozumiałym warunkiem, jednak przekazywanie pieniędzy osobom trzecim to bardzo niebezpieczne zagranie.

zły

 

Kto może wziąć udział w promocjach bankowych

Większość promocji bankowych skierowana jest do osób dorosłych – klientów indywidualnych oraz prowadzących działalność gospodarczą. Promocje kont firmowych i osobistych to dwie całkowicie różne kategorie. Te pierwsze oferują zazwyczaj znacznie wyższe premie, stawiają jednak znacznie większe wymagania. Osoby prowadzące działalność, biorące udział w promocji, muszą zazwyczaj wykazywać większe wpływy i wykonywać transakcje na wyższe kwoty, niż użytkownicy kont osobistych.

Warto też dodać, że osoby fizyczne, które otrzymują premie w promocjach kont osobistych, nie muszą przejmować się rozliczeniami z fiskusem. Sprawy mają się zupełnie inaczej w przypadku klientów biznesowych: każdy wpływ na konto firmy jest przychodem, z którego należy się wyspowiadać przed Urzędem Skarbowym i odprowadzić stosowny podatek.

Promocje bankowe dla dzieci i młodzieży

Kiedy zagłębicie się w temat akcji bankowych, szybko zauważycie, że część z nich przeznaczona jest dla osób niepełnoletnich. Takie promocje oferują zazwyczaj mniejsze premie, gwarantując jednak także dużo prostsze do spełnienia warunki. Obiektem promocji są zazwyczaj specjalne rachunki przeznaczone dla najmłodszych użytkowników oraz dedykowane im aplikacje mobilne, za pomocą których mogą poznawać świat finansów osobistych. Na rynku znajdziecie rachunki skierowane nawet do dwunastolatków!

Mężczyzna trzyma w dłoni dolary i telefon komórkowy

 

Promocje bankowe dla studentów

Całkowicie osobną kategorią promocji bankowych są akcje dla studentów. Banki promują w ten sposób najczęściej konta przeznaczone dla osób do 26. roku życia (niekoniecznie jedynie dla uczących się). Rachunki te charakteryzują się zazwyczaj szeregiem bonusów: bezwarunkowo darmowym prowadzeniem, bezpłatną kartą debetową czy dostępem do bankomatów w Polsce bez opłat. Banki upatrują w młodych osobach potencjalnych lojalnych klientów, którzy pozostaną z nimi na długie lata. Osoby w wieku studenckim to także łakomy kąsek z uwagi na fakt, że większość z nich, w ciągu kilku lat po zakończeniu studiów, będzie poszukiwać najlepszej oferty kredytu hipotecznego na zakup pierwszego domu lub mieszkania.
Studenci mogą oczywiście brać udział również w regularnych promocjach bankowych dla osób dorosłych.

Category:

Dodaj komentarz